Parafia pod wezwaniem Narodzenia NMP w Rozniszewie

LITURGICZNE MISTERIUM – ADWENT

Nazwa. Adwent oznacza przyjście, przybycie (z łac. adventus), w tym przypadku - przyjście Pana. Historia. Adwent, jaki obchodzimy dzisiaj, jest połączeniem dwóch tradycji chrześcijańskich: według jednej to okres przygotowania do Narodzenia Pańskiego (w Rawennie i...

czytaj dalej

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Mszą świętą w kościele parafialnym w Rozniszewie oraz spotkaniem w Szkole z kolegami, dyrekcją, nauczycielami i wychowawcami rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Wszystkim dzieciom życzymy samych najlepszych ocen, a nauczycielom, aby zawsze byli dla dzieci...

czytaj dalej

Dożynki parafialne 2018

Dziś nasza parafia przeżywała Dzień Dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Zakrzewa za przygotowanie wieńca dożynkowego, a wszystkim rolnikom, ogrodnikom i sadownikom za ich ofiarną pracę. Wszystkim życzymy Bożego...

czytaj dalej

Uroczystość odpustowa

Jak co roku, 15 sierpnia, jest dla naszej Parafii uroczystością odpustową. I jak co roku, w pieszej pielgrzymce przybywają pątnicy z Magnuszewa (460 osób) i z Łękawicy (136 osób). Dziś również podczas Mszy świętej, której przewodniczył ks. Wiesław Janowski, został...

czytaj dalej

Modlitwa do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Oderwanie się od pnia macierzystego nie może pójść tak daleko, aby nie było już nigdy kontaktu z Matką-Ojczyzną, jakakolwiek by ona była, w jakiekolwiek szaty by ją ubrano, jest zawsze Matką!~Stefan Kardynał WyszyńskiŹródło: Kromka Chleba
Od lat trwa nawiedzenie wizerunku jasnogórskiego w parafiach poszczególnych diecezji. Nawiedzenie ukazuje, czym jest macierzyńska obecność Bogarodzicy w tajemnicy Chrystusa i Jego Kościoła. Matka nie tylko oczekuje przyjścia swych dzieci, ale i idzie za nimi wszędzie.~Jan Paweł II