Litania do Niepokalanego Serca Maryi
Kyrie, elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson.
Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże — zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże — zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, — zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, jedyny Boże — zmiłuj się nad nami.
Serce Maryi niepokalane — módl się za nami.
Serce Maryi łaski pełne — módl się za nami.
Serce Maryi błogosławione między sercami — módl się za nami.
Serce Maryi najczystsze — módl się za nami.
Serce Maryi najpokorniejsze — módl się za nami.
Serce Maryi, Kościele Boga wcielonego w zwiastowaniu — módl się za nami.
Serce Maryi nowymi łaskami ozdobione w nawiedzeniu — módl się za nami.
Serce Maryi przy narodzeniu Pańskim dziwnym weselem napełnione — módl się za nami.
Serce Maryi przy ofiarowaniu mieczem boleści przeszyte — módl się za nami.
Serce Maryi utratą Jezusa wielce zasmucone — módl się za nami.
Serce Maryi przy znalezieniu Jezusa dziwnie rozweselone — módl się za nami.
Serce Maryi w dźwiganiu krzyża przez Jezusa niezmiernym przygniecione ciężarem — módl się za nami.
Serce Maryi z Jezusem na krzyżu rozpiętym do krzyża przybite — módl się za nami.
Serce Maryi z umierającym Jezusem w morzu boleści pod krzyżem pogrążone — módl się za nami.
Serce Maryi z umarłym Jezusem w żałości pogrzebione — módl się za nami.
Serce Maryi ze zmartwychwstałym Jezusem radością ożywione — módl się za nami.
Serce Maryi przy wniebowstąpieniu Pańskim niepojętym weselem napełnione — módl się za nami.
Serce Maryi przy zesłaniu Ducha Świętego nową łask pełnością udarowane — módl się za nami.
Serce Maryi, uzdrowienie chorych — módl się za nami.
Serce Maryi, pociecho strapionych — módl się za nami.
Serce Maryi, ucieczko grzesznych — módl się za nami.
Serce Maryi, nadziejo konających — módl się za nami.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata — przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata — wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata — zmiłuj się nad nami.
Módlmy się: Najmilsze Serce Maryi, któreś pomiędzy sercami wszystkich stworzeń jest najczystsze i miłością ku Sercu Jezusowemu najbardziej gorejące, oraz względem nas grzeszników najmiłosierniejsze, uproś nam u Serca Pana Jezusa, Zbawiciela naszego, wszystkie łaski, o które Cię prosimy.
O Matko miłosierdzia, jedno westchnienie Twoje, jedno uderzenie Serca Twego, gorejącego miłością ku Sercu Pana Jezusa, Boskiego Syna Twojego, może nas zupełnie pocieszyć. Uczyń nam tę łaskę, a to Boskie Serce Jezusowe dla synowskiej miłości, którą miało ku Tobie i zawsze mieć będzie, niezawodnie Cię wysłucha. Amen.
Akt zawierzenia Matce Bożej
Ty, najlepsza Matko, chroń mnie i moich bliskich od Złego. Upraszaj nam łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia. Prowadź po drogach życia i posługuj się nami do budowania królestwa Twojego Syna Jezusa Chrystusa – jedynego Zbawiciela świata, od którego pochodzi wszelkie dobro, prawda i życie. Amen.
Ks. Sebastian Picur – WRÓĆ. Modlitewnik za tych, którzy odeszli od Boga, Dom Wydawniczy RAFAEL, Kraków